Czy miłość przetrwa nieśmiertelność?

Jeśli technologia sprawi, że będziemy żyć wiecznie, to czy miłość między dwojgiem ludzi będzie też wieczna? Czy jeśli nauczymy się zmieniać ciała jak ubrania, to czy sama dusza, tak ulotna, wystarczy, by się zakochać?

Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo nasze wartości zależą od prostych mechanizmów, które tkają naszą codzienną rzeczywistość. Czy w dniu, w którym osiągniemy jedność świadomości, monolit myśli, czy to przez internet, czy też inną technologię, będzie można jeszcze mówić o związkach między dwojgiem ludzi? Co stanie się z rodziną, gdy z każdym będziemy dzielić wspólne zrozumienie, postrzeganie, uczucia, gdy nie będzie pojęcia obcego?

Do tego przecież dążymy – do absolutnej jedności społecznej i stworzenia jeszcze wyższej struktury w hierarchii ponad gatunkiem i rozbiciem na jednostki.

Jak wtedy będziemy definiować wierność, własność, wolną wolę?

Tyle pytań, jeszcze więcej możliwych odpowiedzi.


Piotr Bronikowski autor

Piotr Bronikowski, autor

Na co dzień zajmuję się marketingiem, w wolnych chwilach piszę, rozmyślam, czasami zadam trudne pytanie. By znaleźć na nie odpowiedź, wsiadam na rower. Lubię góry, muzykę, rozmowy i to, co nieznane.

Emailp.s.bronikowski@gmail.com
Piotr Bronikowski na LinkedInProfil na LinkedIn
CV Piotr Bronikowskiwww.piotrbronikowski.pl