Świat równoległy

Upływ czasu maluje przeszłość na nowo, czasami urozmaica wspomnienia, czasami je przeinacza, ale jest taki okres, który zawsze ubiera w złote kolory. To dzieciństwo, ale nie to właściwe, przeżyte, pełne pierwszych doświadczeń. Mówię o świecie marzeń, które istniało równolegle dzieciństwa. Każdy z nas je miał i być może wtedy nie wydawało się wielkie, znaczące, ale teraz skrywa właśnię tę nostalgię – uczucie tęsknoty za doskonałym szcześciem.

Dzieciństwo jest tylko bramą do tego świata. Nigdy tam nie byliśmy, ale będąc dziećmi marzyliśmy o tym zaczarowanym wymiarze. Teraz wiele byśmy dali, by tam schować się przed powagą i wyzwaniami.

Jest taki świat, który miesza radość, tęsknotę, zapachy i śmiech. Jest taki świat, który buduje kontrast dla apokaliptycznej wizji końca cywilizacji. Parę razy namalowałem go w Aimeiz, ale nigdy w pełni nie uchwyciłem.


Piotr Bronikowski autor

Piotr Bronikowski, autor

Na co dzień zajmuję się marketingiem, w wolnych chwilach piszę, rozmyślam, czasami zadam trudne pytanie. By znaleźć na nie odpowiedź, wsiadam na rower. Lubię góry, muzykę, rozmowy i to, co nieznane.

Emailp.s.bronikowski@gmail.com
Piotr Bronikowski na LinkedInProfil na LinkedIn
CV Piotr Bronikowskiwww.piotrbronikowski.pl