Fundamenty świata science fiction

Budując nowe światy, przy założeniu zachowania praw science fiction, należy szukać rzeczy niezmiennych, które będą fundamentami prawdopodobieństwa dla wyobraźni. Taką stabilność daje np. pizza. Nawet, jeśli w przyszłości ludzie nie będą potrzebowali jedzenia, lub też będą je przyjmować inaczej, to własnej natury tak łatwo nie zmienią. Radość jedzenia jest wyryta w genach, a pewne potrawy doskonale się w niej odnajdują. Jestem pewny, że za tysiąc lat, jeśli tylko ludzkość będzie istniała, nadal będzie delektowała się smakiem Margherity.

Podobnie jest z rowerem. Idea poruszania się o własnych siłach jest wpisana w naszą naturę, tak jak chęć optymalizowania wysiłku do efektu. Rower to forma łączenia tych dwóch wyzwań w jednej przyjemności.

Wszystko może się zmienić w przyszłości, ale istnieją w nas absolutne wartości zamknięte w rozwiązaniach tak doskonałych, że o ich przyszłość nie musimy się martwić. Szukanie ich to doskonała forma ćwiczenia umysłu, tak poza tym :-)


Piotr Bronikowski autor

Piotr Bronikowski, autor

Na co dzień zajmuję się marketingiem, w wolnych chwilach piszę, rozmyślam, czasami zadam trudne pytanie. By znaleźć na nie odpowiedź, wsiadam na rower. Lubię góry, muzykę, rozmowy i to, co nieznane.

Emailp.s.bronikowski@gmail.com
Piotr Bronikowski na LinkedInProfil na LinkedIn
CV Piotr Bronikowskiwww.piotrbronikowski.pl