Samotność w jedności

To aspekt samotności, który fantastyka naukowa dobitnie analizuje. Technologia buduje jedność społeczności poprzez natychmiastową komunikację wielostronną oraz mnogość możliwych form ekspresji. Jednak nic w nadmiarze nie jest dobre. Zbyt duży wybór, zbyt duże natężenie, wszystko w zbyt szybkim tempie powoduje, że wszelkie starania człowieka, by nawiązać kontakt tracą autentyczność. Bliskość, mimo że jest, nic nie znaczy. Obecność, mimo że nieustanna, tylko budzi niepokój.

To jest samotność wywołana wpływem technologii. Co się jednak stanie, gdy technologia zacznie doskonale imitować człowieka? Gdy Twój telefon zacznie idealnie odgrywać rolę najlepszego przyjaciela? Gdy Twoje auto będzie lepiej Cię rozumieć niż jakikolwiek człowiek? Czy wtedy kontakt między ludźmi w ogóle się urwie? Czy może maszyny staną na równi z ludźmi i pomogą nam zbudować prawdziwe relacje z bliskimi?

Ja nie wiem :)


Piotr Bronikowski autor

Piotr Bronikowski, autor

Na co dzień zajmuję się marketingiem, w wolnych chwilach piszę, rozmyślam, czasami zadam trudne pytanie. By znaleźć na nie odpowiedź, wsiadam na rower. Lubię góry, muzykę, rozmowy i to, co nieznane.

Emailp.s.bronikowski@gmail.com
Piotr Bronikowski na LinkedInProfil na LinkedIn
CV Piotr Bronikowskiwww.piotrbronikowski.pl