Struktura książki Aimeiz

Aimeiz jest zbudowana na tej zasadzie. Jej historie to elementy układanki, ale nielinearne. Powierzchowny czytelnik szukający jedynie rozrywki może pominąć cały aspekt tego wyzwania. Nie jest to bynajmniej złe podejście. Struktura książki pozwala skupić się na wybranych wątkach i dotrzeć do końca bez konieczności odgadywania czegokolwiek.

Natomiast prawdziwe wyzwanie dla czytelnika kryje się w układance wydarzeń, które opisywane są niebezpośrednio z różnych perspektyw, w różnych okresach czasowych i z różnym zabarwieniem emocjonalnym. Te fragmenty są często przykryte warstwą innych wydarzeń, które w danym opowiadaniu są ważniejsze.

Tylko czytając między wierszami, wyłuskując fakty z okazjonalnych spostrzeżeń bohaterów, można odkryć prawdziwą historię uniwersum książki. Niema, rozbita i wmieszana w inne, jest tak naprawdę głównym bohaterem książki. To ta układanka stanowi prawdziwe sedno Aimeiz.

Żeby je odkryć trzeba podjąć wyzwanie wymagające sporego wysiłku, bo w przeciwieństwie do tytułów, które korzystają z tego motywu śledczych zagadek w formie ciekawostki i dodatku, Aimeiz buduje prawdziwy wielopoziomowy labirynt z masą fałszywych wskazówek i ukrytych przekazów.

To takie wyzwanie intelektualne dla Ciebie. Podejmiesz się? :-)


Piotr Bronikowski autor

Piotr Bronikowski, autor

Na co dzień zajmuję się marketingiem, w wolnych chwilach piszę, rozmyślam, czasami zadam trudne pytanie. By znaleźć na nie odpowiedź, wsiadam na rower. Lubię góry, muzykę, rozmowy i to, co nieznane.

Emailp.s.bronikowski@gmail.com
Piotr Bronikowski na LinkedInProfil na LinkedIn
CV Piotr Bronikowskiwww.piotrbronikowski.pl