Schematy są złe

Jak często powtarzasz coś wiele razy, by nagle spostrzec, że jest inna, dużo lepsza metoda? Ile razy jechałaś do szkoły czy pracy tą samą drogą, zanim spróbowałaś innej i okazała się dużo krótsza i przyjemniejsza? Ile razy gotowałeś w garnku wodę na ryż czy makaron, zanim zauważyłeś, że czajnik na herbatę zrobi to dużo szybciej, a wodę można przecież przelać? Banalne, ale schematy dopadają nas wszystkich i wynikają często z przejętego doświadczenia od rodziców lub rówieśników, albo wyuczenia i przyzwyczajenia. Zabieganie i zamyślenie nie pomaga.

Schematy, te niepotrzebnie powtarzane, dotyczą też innych sfer życia, w tym wartości, estetyki, uczuć! Nawet nasz gust jest koślawiony przez przyzwyczajenie do schematów.

Czy zadałeś sobie kiedyś pytanie, dlaczego musisz zawsze wkładać garnitur na wytworne wydarzenia? Przecież zaproszenie na ślub czy koncert w filharmonii stawia przed Tobą warunek do spełnienia: bądź elegancki, a nie schemat do powtórzenia: załóż garnitur, bo wszyscy tak robią. Przecież możesz wyglądać elegancko nie naśladując innych.

Wyglądaj elegancko nie naśladując innych i zawsze pamiętaj, jaki warunek musisz spełnić, a nie jaki schemat powtórzyć! :)


Piotr Bronikowski autor

Piotr Bronikowski, autor

Na co dzień zajmuję się marketingiem, w wolnych chwilach piszę, rozmyślam, czasami zadam trudne pytanie. By znaleźć na nie odpowiedź, wsiadam na rower. Lubię góry, muzykę, rozmowy i to, co nieznane.

Emailp.s.bronikowski@gmail.com
Piotr Bronikowski na LinkedInProfil na LinkedIn
CV Piotr Bronikowskiwww.piotrbronikowski.pl