Palimpsest

Rozwój społeczeństwa w każdym aspekcie wymusza zmiany zarówno prawa, jak i samej struktury, która to prawo tworzy. Wszyscy wiemy jakie absurdy potrafią się tworzyć w sytuacji, gdy pojawia się nowa technologia, a prawo nie nadąża (chociażby papierosy elektroniczne).

Jak będzie wyglądać ustawodawstwo i władza ogólnie w przyszłości? Patrząc na obecne zagmatwanie takich instytucji jak Parlament Europejski i wszelkie rady, komisje, trybunały w otoczeniu, można wywnioskować, że czeka nas labirynt organów, powiązań i gargantuiczne zbiory ustaw, procedur, aktów prawnych, pism i poprawek. Powodzenia.

Jeśli do kotła dorzucimy chciwość, korupcję, głupotę, korporacyjne aspiracje, międzypaństwowe przepychanki, oraz pędzące zmiany społeczne i technologiczne, to kiedyś nadejdzie dzień, gdy nie będzie na świecie osoby, nawet w samym centrum tego zamieszania, która mogłaby powiedzieć, że dokładnie wie, jak to całe cholerstwo działa.

Tak to widzę w Aimeiz.


Piotr Bronikowski autor

Piotr Bronikowski, autor

Na co dzień zajmuję się marketingiem, w wolnych chwilach piszę, rozmyślam, czasami zadam trudne pytanie. By znaleźć na nie odpowiedź, wsiadam na rower. Lubię góry, muzykę, rozmowy i to, co nieznane.

Emailp.s.bronikowski@gmail.com
Piotr Bronikowski na LinkedInProfil na LinkedIn
CV Piotr Bronikowskiwww.piotrbronikowski.pl